Ülke: Belgrad / Sırbistan
Ücret: 360.-Euro'dan başlayan fiyatlarla

“Belgrad Turu”

 • Tur Adı: Belgrad Turu
  Ülke: Sırbistan
  Ulaşım: Pegasus Airlines tarifeli seferi ile
  Tur Kodu: SY0909BEG3-34PGS
  Tur Süresi: 3 gece / 4 gün

 • 3*** Merkezi Hotel

  İki kişilik odada kişi başı ücret: 360.-Euro

  Tek kişilik oda ücret: 525.-Euro

  00-1,99 yaş bebek ücret: 99.-Euro

  02-11,99 yaş çocuk ücret: 330.-Euro

  4**** Merkezi Hotel

  İki kişilik odada kişi başı ücret: 385.-Euro

  Tek kişilik oda ücret: 585.-Euro

  00-1,99 yaş bebek ücret: 99.-Euro

  02-11,99 yaş çocuk ücret: 355.-Euro

  5***** Merkezi Hotel

  İki kişilik odada kişi başı ücret: 465.-Euro

  Tek kişilik oda ücret: 735.-Euro

  00-1,99 yaş bebek ücret: 99.-Euro

  02-11,99 yaş çocuk ücret: 430.-Euro

 • Havayolu Nereden Nereye Kalkış Saati Varış Saati
  Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen Belgrad 14:50 15:35
  Pegasus Havayolları Belgrad Sabiha Gökçen 10:50 13:10
  Havayolu prensip uçuş bilgileridir. Gidiş dönüş tarihlerine göre değişiklik gösterebilir.
 • 3***Compass River Hotel vb.
  4**** Mark Hotel vb.
  5***** Hotel Metropol Palace vb.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır.

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Taksit Sayısı Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Komisyon Oranı  %2.49 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

 

Tur Programı:

1.Gün   09.09.2021   Sabiha Gökçen > Belgrad
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında Belgrad uçuşu için bilet ve pasaport işlemlerini tamamlayarak Pegasus Havayollarının tarifeli uçuşu ile Belgrad’a uçuş. Belgrad Nicola Tesla Havaalanına inişimizin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Belgrad şehir turu için hareket ediyoruz. Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülebilecek yerler arasındadır. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi’nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün   10.09.2021   Belgrad
Otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikola Tesla Müzesi & Tito Mezarı & Zemun turuna katılabilirler.(Tur ücreti için rehberinize danışınız) Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak. 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ederken devam ediyoruz. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzeyi ziyaret ediyoruz. Müze, 1952’de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberleri eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek olan Balkan Gecesine katılabilirler. .(Tur ücreti için rehberinize danışınız) Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağımız turumuzda akşam yemeği yanında 1 adet alkollü/alkolsüz içecek dahildir.

3.Gün   11.09.2021   Belgrad
Otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Novisad – Petrovaradin – Karlofça turuna katılabilirler. .(Tur ücreti için rehberinize danışınız) Sırbistan’ın kuzeyinde kalan Voyvodina özerk bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a varışımızın ardından ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz. Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarasında fotoğraf molası. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında; Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Programın ardından bölgenin restoran ve kafeler caddesinde keyifli serbest zaman. Buluşma sonrası bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yolculuk. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922’ye kadar Sırp Ortodoks Kilisesi’nin merkezi olan Karlofça’da göreceğimiz diğer eserler; Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi ve Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu’nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan, 1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapelini de ziyaret ediyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından Belgrad dönüş yolculuğu ve şehre varışımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün   12.09.2021   Belgrad > Sabiha Gökçen
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve alışveriş yapıp şehri dolaşabilmeniz için serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte otelde buluşma ve sonrasında Belgrad Nicola Tesla Havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuş. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücretlere dahil olan hizmetler:
Pegasus Airlines ile Sabiha Gökçen > Belgrad > Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Seçilecek otelde 3 gece oda kahvaltı konseptinde konaklama
Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri
Yarım günlük panoramik Belgrad şehir turu
Yerel Türkçe rehberlik ve asistanlık servisleri
Şehir vergileri, otoban ve otopark ücretleri
Zorunlu seyahat sigortası

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
Öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınacak alkollü/alkolsüz içecekler
Otel içinde yapılacak olan tüm ekstralar (Minibar, Kuaför, Doktor, Paytv vb.)
Tur boyunca düzenlenecek olan ekstra turlar ve programda belirtilmeyen çevre gezileri
Yurtdışı çıkış harcı
Tüm kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Önemli Bilgiler: 

 • Belirtilen ücretler Pegasus Hava Yollarının en düşük ücret tarifesi baz alınarak hazırlanmıştır. Gidiş ve dönüş tarihlerine göre güncel havayolu ücret tarifesi uygulanacak olup, oluşabilecek fiyat farklılıkları misafirlerimize yansıtılacaktır.
 • Tur kalkışı için en az 2 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 • Sırbistan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ancak ülkeye girişlerde tur bitiş tarihinden en az 6 ay geçerli çipli yeni pasaport istemektedirler. Pasaportlarında her hangi bir giriş çıkış bulunmayan misafirlerin pasaportları pasaport polisi tarafından incelemeye alınabilmektedir.

 

Covid-19 Tedbirli Tur Bilgilendirmesi:

Değerli misafirlerimiz sağlığınız bizler için çok önemli, Seyahat Yaşam olarak Covid-19 sürecinde almış olduğumuz önlemleri bilgilerinize sunarız.

 • Tüm yurtiçi ve yurtdışı turlarımızda kullanılan araçlarımız da yeni bir genelge yayınlanıncaya kadar %50 kapasite ile hizmet verilecektir; sosyal mesafe kurallarına uygun olarak araçlarda oturma düzeni 1+1 şeklinde olacaktır.
 • Sertifikalı dezenfeksiyon şirketleri ile, belirlenen standartlarda araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Turlarımızda yer alacak görevli personellerimizin sağlık kontrolleri rutin olarak yapılmaktadır ve gerekli belgelere sahiptirler.
 • Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca her gün rutin olarak tekrarlanacaktır.
 • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
 • Gezilerimiz sırasında belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
 • Bagaj alırken ve teslim edilirken tek kullanımlık dezenfektan bezlerle silinecek ya da dezenfektan sprey sıkılacaktır.
 • Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.