“Bulgaristan Turları”

  • Tur Adı: Bulgaristan Turları
    Ülke: Bulgaristan
    Ulaşım: Lüks otobüsler ile…
    Tur Süresi: Aşağıda belirtilen gecelemelere göre tur seçimi yapabilirsiniz.

  • Çıkış şehrine göre tur hareket saatleri değişmektedir. Katılacağınız turun hareket saatleri programlarda yer almaktadır. Lütfen katılacağınız programın kalkış saatlerini dikkate alınız.

  • Otel bilgileri katılacağınız tarihe ve tura göre değişiklik göstermektedir. Lütfen katılmayı düşündüğünüz programlarda belirtilen otel detaylarını dikkate alınız.

  • Çok girişli Schengen vizesi gereklidir. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

Batıda Sırbistan ve Kuzey Makedonya, doğuda Karadeniz, Kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan ve güneydoğuda ülkemiz ile çevrilmiş bir Balkan Ülkesi olan Bulgaristan 110994 kilometrekarelik yüzölçümü ile Avrupa’nın en büyük 16. ülkesidir.  Balkan, Rodop ve Rila dağları ile yüzey şekillerinin belirlendiği ülke, Rila dağları üzerinde yer alan Musala Zirvesi ile Doğu Avrupa ve Balkanların en yüksek doruk noktasıdır.

Çağdaş Bulgar kültürü Trak, Slav ve Bulgar Kültürünün bir sentezi olsa da Yunan, Roma, Osmanlı ve Kelt kültüründen de etkilenmiştir. Trak eserleri pek çok lahit ve altın hazineyi içerir. Ülkenin sınırları Roma İmparatorluğu’nun Moesia, Trakya ve Makedonya eyaletlerini içerdiğinden Roma İmparatorluğu döneminden pek çok arkeolojik eser mevcuttur. Roma İmparatorluğu dışında antik Bulgar döneminden kalma müzik ve erken dönem mimarisi de Bulgaristan’ın görülmeye değer kültürel mirasları arasında yer almaktadır.

Büyük öneme sahip bir tarih kalıntısı olan Varna Nekropolü’nden çıkarılmış olan ve M.Ö 5bin yıllarından kaldığı bilinen dünyanın ilk işlenmiş altın hazinesidir.

Aşağıdaki linklerden size uygun olan tarihi seçerek tur programı ve tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

2 gece / 3 Gün İstanbul Çıkışlı Varna Turu Hareket Tarihleri:
29 Kasım 2021
13 Aralık 2021
30 Aralık 2021
10 Ocak 2022
24 Ocak 2022
31 Ocak 2022
7 Şubat 2022
14 Şubat 2022
28 Şubat 2022
14 Mart 2022
21 Mart 2022
28 Mart 2022

Covid-19 Prosedür Bilgilendirmesi:

*Sözkonusu önlem genelgesi, mevcut şartlarda ilan edilen kurallar çerçevesine uygun olarak hazırlanmıştır. İlgili metin, ileri tarihte Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecek güncel normalleşme bildirileri esasıyla, güncel veya iyileştirilmiş kurallara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir

Dezenfekte Uygulamalarımız

Misafirlerimizin araçlarımıza binişlerinden önce, araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilecek ve turumuz için hazırlanacaktır.
Turlarımızın bitişi ile garaja çekilen tüm araçlarımız, özel ekipler tarafından dezenfekte edilecek ve bir sonra ki turumuz için hazırlanarak kilitli tutulacaktır.
Araçlarımızda ki halılar ve paspasların temizlikleri yapılarak dezenfekte edilmiştir.
Araçlarımızın kapı girişlerine dezenfektan yerleştirilmiştir olup, misafirlerimizin araçlarımıza binişleri esnasında dezenfektan kullanımları kontrol edilecektir.
Kaptanlarımız, turlarımızın hareketinden önce ve turlarımız esnasında mümkün oldukça dezenfektasyon kullanmaları, araç içi hijyen ve temizlik kurallarına uyulmaları hakkında düzenli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Sosyal Mesafe Kuralları İle Seyahat

Turlarımız esnasında, tüm misafirlerimizin maske kullanımları kontrol edilecektir.
Oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları gereği iki kişilik koltuklar da tek kişi seyahat edecektir.
Turlarımızda ki araçlarımız, koltuk kapasitelerinin %50 doluluk oranında hareket edecektir.
Misafirlerimiz bagajlarını teslim ederken ve teslim alırken sosyal mesafe kurallarına uyulacak, kaptanlarımız misafirlerimiz ile temasta bulunmayacaktır.
Turlarımıza katılacak misafirlerimizden, Hes Kodu istenecektir.

Turlarımızda Kullanılacak Ekipmanlar

Aracımız hareket etmeden önce, tüm misafirlerimizin dijital ateş ölçer ile ateşleri ölçülecek, şüpheli bir durum olmaması halinde araçlara kabul edileceklerdir.
Araçlarımızda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dezenfektan, maske ve eldiven bulundurulacaktır.
Araçlarımızda ki mikrofonlar koruyucu kılıf ile kullanılacaktır.
Turlarımızda görevli, kaptanlarımız ve rehberlerimiz için koruyucu maske, dezenfektan, ve eldiven verilecektir.