Ülke: Türkiye
Ücret: 769.-TL'den başlayan fiyatlarla

“İzmir Çıkışlı Kapadokya & Erciyes “
5* Dinler Otelde 2 gece Yarım Pansiyon konaklama..
 • Tur Adı: İzmir Çıkışlı Kapadokya & Erciyes
  Ülke: Türkiye
  Ulaşım: Lüks otobüsler ile..
  Tur Kodu: SY2701CAP2-35BUS
  Tur Süresi: 3 gece / 3 gün (2 gece otel konaklamalı)

 • 27 Ocak 2022 Hareket 2 ya da 3 Kişilik Oda Tek Kişilik Oda Çocuk 03-6,99  Çocuk 7-11,99
  5***** Dinler Hotel  (YP)          769.-TL        984.-TL 619.-TL 769.-TL

  00-2,99 yaş bebek ücretsiz olup, ulaşım sırasında koltuk verilmemektedir.
  YP: Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği) 
  Çocuk İndirimleri 2 yetişkin yanında konaklama ile uygulanır, aksi durumlarda yetişkin ödemesi alınır.

 • Tarih Kalkış Noktası Kalkış Saati
  27 Ocak 2022 Mavişehir Ege Park AVM Önü 18:30
  27 Ocak 2022 Bostanlı İskele Otobüs Durakları Önü 18:45
  27 Ocak 2022 Karşıyaka Girne Yunuslar 19:00
  27 Ocak 2022 Alsancak Lozan Meydanı  (Atatürk Lisesi Önü) 19:30
  27 Ocak 2022 Üçkuyular (Shell Benzin İstasyonu Önü) 19:50
  27 Ocak 2022 Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Önü 20:10
  Uçuş saatinden en az 3 saat önce belirtilen havaalanı buluşma noktasında olmanız önemle rica olunur. 
 • 5***** Dinler Hotels

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Banka/Kart Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Garanti Bonus 0 %2,37 %3,36 %4,74 %6,32 %9,28 %12,64
  Diğer Bankalar 0 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

 

Tur Programı

27 Ocak 2022   Gece yolculuğu

Akşam Saat 18:30 Mavişehir Ege Park Avm önü,18:45 Bostanlı İskele önü, 19:00 Girne Yunuslar 19:30 Lozan Meydanı (Atatürk Lisesi önü), 19:50 Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu önü, 20:10 Bornova Ege Üniversitesi Kampüs önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası Kapadokya ’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray`a ulaşıyoruz.

1.Gün  28 Ocak   Aksaray, Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Uçhisar, Zelve, Paşabağı

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesislerinde alacağımız (ekstra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu`nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı`nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisinde; Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseyi ziyaret ediyor ve Melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Narlıgöl (Acı Göl) Krater Gölüne gidiyor birbirinden güzel fotoğrafları seyahat arşivimize ekliyoruz. Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeraltı Şehrini geziyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor ve öğle yemeği için Uçhisar’a gidiyoruz. Yemek sonrası bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyor ve ilk olarak Güvercinlik Vadisi’ni ardından Uçhisar Kalesini görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü Onyx Taşının atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisinin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller ’de veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımız ile birlikte ekstra olarak Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi.

2.Gün  29 Ocak 2022   Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra tura çıkıyoruz. Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Kayseri’ye doğru hareket ediyoruz. Karın hiç eksik olmadığı Erciyes’te 3916 metre yükseklikte, kar ve kayak keyfi yapmak için serbest zaman kullanıyoruz. Dileyen konuklarımız da kafelerde muhteşem manzaralar eşliğinde keyif yapabilirler. Ardından hatıra kardan adamımızı grup ile yaparak önünde fotoğrafımızı da çektirdikten sonra, kış manzaraları eşliğinde Erciyes’ten ayrılıyor ve ünlü Kayseri mantısı (ekstra) yemeye gidiyoruz. Sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Görkemli yapılarından olan Hunat Hatun Külliyesi‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuva-i Milliye Binası olarak kullanılan Saat Kulesinin görülmesinin ardından Pastırmacılar çarşısında alışveriş için serbest zaman kullandıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün  30 Ocak 2022   Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız Balon Turuna katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (ekstra tur / Hava şartlarının Balon uçuşuna uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden aldıktan sonra Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk yaşatan  Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Ardından bir döneme damgasını vurmuş olan Asmalı Konak Dizisine ev sahipliği yapan konağı ziyaret ediyoruz. Volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikasında dinledikten sonra Çavuşin’e gidiyoruz. Çanak Çömlek Atölyesinde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde öğle yemek molası vererek Kapadokya’dan ayrılıyor ve İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşarak bir sonraki Seyahat Yaşam organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Ücretlere dahil olan hizmetler:

* 2 gece 5***** Ürgüp Dinler Hotel’de yarım pansiyon konseptinde konaklama
* Lüks otobüsler ile programda belirtilen güzergah dahilinde yolculuk
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Programda ücrete dahil olarak belirtilen tüm çevre gezileri
* Araç içi ikramlar
* Zorunlu Seyahat sağlık sigortası (65 yaş üzeri misafirlerimiz +25.-TL fark öder)
* TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
* Kişisel harcamalar
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm yemeklerde alınacak alkollü/alkolsüz içecekler
* Ekstra olarak belirtilen tüm çevre gezileri ve turlar
* Müze – Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
* İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
* Dönüş günü alınacak akşam yemeği
* Otellerde yapılacak ekstra harcamalar
* Programlarda belirtilmemiş tüm hizmetler ve düzenlenecek olan geziler
* Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlı)

 

 

BİLGİLENDİRME:

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
-Turlarımızda, hava, yol veya  ön görülemeyen durumlarda rehberimiz programda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 1 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
-Turumuzda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
– Mücbir sebeplerden (hava, yolun kar sebebiyle veya farklı sebeplerden kapanması, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya pandemi sebebiyle alınan yasal kararlardan, tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Seyahat Yaşam sorumlu değildir.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel servis sağlayıcılar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Seyahat Yaşam tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ve/veya otobüs buluşma noktalarında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa/otobüse binmeyen kişilerin uçuşu/yolculuğu gerçekleştirememelerinden Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Uçağı/otobüsü kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak ve/veya otobüs biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Seyahat Yaşam, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat Yaşam, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.