Ülke: Ukrayna
Ücret: 399.-Euro'dan başlayan fiyatlarla

“Ukrayna Hava Yolları ile Kiev Yılbaşı Turu”
3* ya da 4*  Yarı Merkezi Otellerde 3 gece Kahvaltı dahil konaklama..
 • Tur Adı: Kiev Turu
  Ülke: Ukrayna
  Ulaşım: Ukrayna Hava Yolları tarifeli seferleri ile
  Tur Kodu: MX301221LVOKBP3-34PS
  Tur Süresi: 3 gece / 4 gün

 • 30 Aralık 2021 Hareket 2 ya da 3 Kişilik Oda Tek Kişilik Oda Çocuk 00-1,99  Çocuk 2-11
  3* IQ  Hotel vb.                        ( Yarı Merkezi / OK)         399.-Euro        449.-Euro 120.-Euro 399.-Euro
  4* Mercure Cosmopolite Hotel vb.  (Yarı Merkezi / OK)         429.-Euro         499.-Euro 120.-Euro Yoktur

  OK: Oda Kahvaltı Konaklama
  Çocuk İndirimleri 2 yetişkin yanında konaklama ile uygulanır, aksi durumlarda yetişkin ödemesi alınır.
  Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişiklikleri olabilir.

 • Tarih Kalkış Varış Uçuş Saati Varış Saati Uçuş No
  30.12.2021 İstanbul Yeni Kiev 15:05 16:05 PS712
  28.12.2021 Kiev İstanbul Yeni 09:05 12:05 PS711
  Uçuş saatinden en az 3 saat önce belirtilen havaalanı buluşma noktasında olmanız önemle rica olunur. 
 • 3*** IQ Hotel vb. (Yarı Merkezi) 
  4**** Mercure Cosmopolite Hotel (Yarı Merkezi) 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatnadaşları, Ukrayna’ya yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı ile giriş yapabilmektedir.

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Taksit Sayısı Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Komisyon Oranı  %2.49 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

 

Tur Programı

1.Gün   30 Aralık 2021   İstanbul Yeni > Kiev
İstanbul Havalimanında Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Ukrayna Havayollarının PS 712 tarifeli seferi ile saat 15:05’de uçuş yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:05’de Kiev’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Kiev şehir merkezine gidiyoruz.  Yılbaşı için hazırlanmış olan renkli, ışıklı, canlı Kiev caddelerini ve noel pazarlarını görebileceğimiz Kiev şehir turuna başlıyoruz. Vladimirskaya Caddesi üzerinde yer alan ve 1867 yılında kurulan 200 yıllık merkez opera ve bale binası, İstanbul’da ki Ayasofya cami örnek alınarak 11 yy.’da inşa edilen Aziz Sofya Katedrali, Konstantinopolis’in ana girişinin kopyası niteliğinde bulunan Altın Kapı kentte farklı mimari tarzların etkisiyle yapılmış yapılar görülecek yerler arasındandır. Dostluk heykelinin bulunduğu Dostluk tepesinden şehir en güzel manzarasını izleme imkanı.  Arnavut kaldırımı sokaklarıyla ünlü kentin en eski ve görkemli yerlerinden olan Andriyivsky yokuşunda sanat galerileri, hediyelik alışveriş dükkanları, cafe ve restaurantların olduğu bu cadde üzerinde gezimizi tamamladıktan sonra Kiev’in ana caddesi olan Khreshchatyk Caddesine geliyoruz. Burada Ukrayna tarihine damgasını vuran birçok protesto gösterisinin gerçekleştirildiği meydanın ortasında Baş melek Mikail’in tasvir edildiği bir heykel ve kentin kurucularına adanmış anıtı görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme.

2.Gün   31 Aralık 2021   Kiev
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan 2.Dünya Savaşı Müzesi &  Pecherska – Lavra Manastırı & Mikro Minyatür turuna ve Prigovo Açıkhava müzesi turuna katılabilirler.

 • Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska – Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Turu– Kişi Başı : 55.-Euro

Bu turumuzda ilk olarak Pecherska  Lavra manastırına gidiyoruz. 900 yıllık bir geçmişe sahip ve Dinyeper’in tepelerine yerleşmiş olan alan içerisinde irili ufaklı birçok kilise ve mimari yapı bulunmaktadır. Manastırın içinde ki mağaralar ve burada ki mezarlıklar, ibadet yerleri görülmeye değerdir. Pecherska Lavra 18 kilisenin merkezi olup, kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı,  6 tanesi yerin altında ki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanıyormuş. 1996 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan bu kompleks aynı zamanda Ukrayna’nın 7 harikasından biri olarak seçilmiştir. Daha sonra Pecherska Lavra Manastırının içinde yer alan Mikro Minyatür Müzesini ziyaret edeceğiz. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası  Nikolay Syadristy tarafından özel bir teknoloji ile yaptığı el ürünleri eserleri yalnızca mikroskop ve mercek yardımı ile görülmektedir. Toplu iğnenin başında ki satranç takımı, saç teli içinde gül, dünyanın en küçük saati, iğne deliğinde ki piramitler ve kervan, dünyanın en küçük kilidi ve anahtarı, dünyanın en küçük kemanı gibi pek çok eser sergilenmekte ve hayranlık bırakmaktadır. Bu müzedeki birçok eser dünya Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Son olarak ise 2. Dünya savaşı anısına yapılmış olan müzeye  gidiyoruz. Açık kısım ve kapalım kısım olmak üzere 2 bölüme ayrılmış bu müzede  açık kısımda 2. Dünya savaşında kullanılan silah envanteri, ölümsüz ateş ve kentin en önemli simgesi olan 102 m yüksekliğinde ki  vatan ana heykeli ile zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise iki katlı müze kısmıdır. 2. Dünya savaşında ait belgeler ile kullanılan araçlar sergilenmektedir. Turumuzun ardından otelimize transfer.

Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri

 • Prigovo Açıkhava Müzesi Turu – – Kişi Başı : 35.-Euro

Kiev Şehir merkezinin güneyinde yer alan ve “Pyrohiv” olarak adlandırılan 350 yıllık bir köy yerleşimi . Köye ilaveler yapılarak Avrupa’nın en büyük açık hava müzesi haline getirilmiştir. Yerli halkın köy yaşantısını görebileceğimiz,  ahşaptan yapılmış 300 adet binada 70.000 parça eserden oluşan köy görünümlü açık hava müzesinde yöresel evler, folklorik kıyafetler, eşyalar, yerel tarım aletleri, yerel müzik aletleri, yel değirmenleri ve çiftlikler yer alıyor. Açık hava müzesi olmasına rağmen bazı evlerde günlük yaşam devam etmektedir. Köyün bir sokağı da gastronomi merkezi haline getirilmiştir. Yöresel yemeklerin tadına da bakma imkanımız olacaktır.

3.Gün    1 Ocak 2022   Kiev
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberleri tarafından düzenlenebilecek ekstra tur/turlara katılabilirler.

4.Gün    2 Ocak 2022    Kiev > İstanbul Yeni
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Ukrayna Havayollarının PS 711 tarifeli seferi ile saat 09:05’de  İstanbul’a hareket. Saat 12:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücretlere dahil olan hizmetler:
* Ukrayna Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kiev – İstanbul arası gidiş-dönüş uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* 3* ya da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama
* Alan-otel-alan transferleri
* Panoramik Lviv şehir turu
* Profesyonel bölge karşılamalı Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
* Otel vergileri
* Turist şehir vergileri
* TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
* Yurt dışı çıkış fonu (50.-TL)
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Otellerde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
* Öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınacak alkollü-alkolsüz içecekler
* İç hat bağlantı bileti
* Şoför ve rehber bahşişleri (5.-Euro kişi başı / Zorunlu değildir)
* Zorunlu Covid19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası

VİZE BİLGİSİ

 • Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeni çipli kimlik ile ülkeye pasaportsuz olarak da girişi yapabilirsiniz. Ancak min.6 ay geçerli pasaport’a sahip iseniz ülkeye pasaport ile girmenizi öneririz.
 • Ukrayna’ya seyahat edecek  reşit olmayan yolcularımızın Ukrayna’ya yeni kimlikle seyahat edebilmesi için kimliğin resimli olma koşulu bulunmaktadır. Resimli kimlik bulunmayan katılımcılar pasaport ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

UKRAYNA  //  COVİD-19 KURALLARI

***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir.

 • Ukrayna’ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir.  Ülkeye girişte sınır polisi tarafından misafirlerin telefonlarına yüklenecek VDOMO programını indirip ( bizdeki HES programı gibi takip sistemi) bu şekilde ülkeye giriş sağlanacaktır.

***       Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya  Sinovac)  PCR/antijen testinden  ve VDOMO programı yüklenmesinden  muaftır.

 • Türkiye’ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR – negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

 • Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir.
 • Ukrayna’ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19’u kapsayan ve Ukrayna’da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ukrayna’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

UKRAYNA’YA GİRİŞ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)

Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Gidiş –Dönüş Uçak Bileti
 • Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay  yazısı
 • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi ( Hesaplama : Kalış Süresine ilaveten +5  gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.)  (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı kabul edilmemektedir.

Bu belgelerin eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi ihtimali mevcuttur . 

Bu konuyla ilgili oluşabilecek  olumsuz bir durumda acentemiz sorumlu değildir.

Ukrayna ziyaret edecek misafirlerimize,  yukarıda ki hususlara  ait bilgilerin verilmesini  ve bu konu da gereken özenin  gösterilmesi rica olunur.

BİLGİLENDİRME:

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Seyahat Yaşam tarafından bilgi verilecektir
– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
– Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Seyahat Yaşam sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel servis sağlayıcılar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Seyahat Yaşam tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ve/veya otobüs buluşma noktalarında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Seyahat Yaşam, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat Yaşam, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.