“Yunanistan Turları”

  • Tur Adı: Yunanistan Turları
    Ülke: Yunanistan
    Ulaşım: Havayolu, Feribot ya da Lüks otobüsler ile…
    Tur Süresi: Aşağıda belirtilen gecelemelere göre tur seçimi yapabilirsiniz.

  • Çıkış şehrine göre tur hareket saatleri değişmektedir. Katılacağınız turun hareket saatleri programlarda yer almaktadır. Lütfen katılacağınız programın kalkış saatlerini dikkate alınız.

  • Otel bilgileri katılacağınız tarihe ve tura göre değişiklik göstermektedir. Lütfen katılmayı düşündüğünüz programlarda belirtilen otel detaylarını dikkate alınız.

  • Schengen vize alınması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vize uygulamasından muaftır.

Aşağıdaki linklerden size uygun olan tarihi seçerek tur programı ve tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Klasik Yunanistan Turları Hareket Tarihleri:

29 Aralık 2021 26 Ocak 2022 16 Şubat 2022 16 Mart 2022 13 Nisan 2022 20 Nisan 2022 30 Nisan 2022 18 Mayıs 2022 8 Haziran 2022 22 Haziran 2022 8 Temmuz 2022 13 Temmuz 2022 27 Temmuz 2022 10 Ağustos 2022 26 Ağustos 2022 7 Eylül 2022 21 Eylül 2022 12 Ekim 2022 26 Ekim 2022 16 Kasım 2022

1 Gece Konaklamalı Selanik & Kavala Turları Hareket Tarihleri:

30 Aralık 2021

2 Gece Konaklamalı Selanik & Kavala Turları Hareket Tarihleri:

30 Aralık 2021

Yunanistan, Avrupa Birliği üyesi olan bir Balkan ülkesidir. Başkenti ve en büyük şehri Atina’dır. Yunanistan; Demokrasi, Batı felsefesi, Olimpiyat Oyunları, Batı edebiyatı, tarih yazımı, siyaset bilimi, önemli bilimsel ve matematiksel ilkeler ile Batı dramasının doğduğu yer olması nedeniyle Avrupa ve Batı kültürünün beşiği kabul edilmektedir.

Balkan yarımadasının güney ucunda yer alan Yunanistan, batıda lon Denizi’nden doğuda Ege Denizi ile Türkiye’ye kadar yayılan iki binden fazla adayı içerir. Anakaranın komşuları, Arnavutluk, Bulgaristan, Türkiye ve Makedonya’dır. 10,8 milyonluk ülke nüfusunun çoğunluğu, üçte biri Atina’da olmak üzere, anakarada yaşar.

Yunanistan anakarasının iklimi en çok alçak sahil şeridi ile iç kısımdaki dağlık yöreler arasında farklılık gösterir. Batı Yunanistan’daki ve Peloponnesos’taki dağlar kışın çok karlı, ilkbaharda ve sonbaharda yağmurlu, yazınsa sıcak olur. İonya sahili daha ılımandır, fakat aynı zamanda Yunanistan’ın en nemli bölgesidir. Makedonya ve Trakya’da yağış bütün yıl sürer. Kuzey Ege denizine kıyısı olan bölgelere ılıman bir iklim hakimdir. Atina ve civarında yazlar sıcak geçer; kışın sıcaklık nadiren sıfırın altına düşer; en çok yağışın düştüğü dönem de kış mevsimidir.

Turizm, ülkenin çok önemli bir gelir kaynağıdır. Marathon, Mycenae, Olympia, Sparta, Thermopylae ve Tiryus gibi eski Yunan şehir devletleri turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.

 

 

 

Covid-19 Prosedür Bilgilendirmesi:

*Sözkonusu önlem genelgesi, mevcut şartlarda ilan edilen kurallar çerçevesine uygun olarak hazırlanmıştır. İlgili metin, ileri tarihte Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecek güncel normalleşme bildirileri esasıyla, güncel veya iyileştirilmiş kurallara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir

Dezenfekte Uygulamalarımız

Misafirlerimizin araçlarımıza binişlerinden önce, araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilecek ve turumuz için hazırlanacaktır.
Turlarımızın bitişi ile garaja çekilen tüm araçlarımız, özel ekipler tarafından dezenfekte edilecek ve bir sonra ki turumuz için hazırlanarak kilitli tutulacaktır.
Araçlarımızda ki halılar ve paspasların temizlikleri yapılarak dezenfekte edilmiştir.
Araçlarımızın kapı girişlerine dezenfektan yerleştirilmiştir olup, misafirlerimizin araçlarımıza binişleri esnasında dezenfektan kullanımları kontrol edilecektir.
Kaptanlarımız, turlarımızın hareketinden önce ve turlarımız esnasında mümkün oldukça dezenfektasyon kullanmaları, araç içi hijyen ve temizlik kurallarına uyulmaları hakkında düzenli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Sosyal Mesafe Kuralları İle Seyahat

Turlarımız esnasında, tüm misafirlerimizin maske kullanımları kontrol edilecektir.
Oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları gereği iki kişilik koltuklar da tek kişi seyahat edecektir.
Turlarımızda ki araçlarımız, koltuk kapasitelerinin %50 doluluk oranında hareket edecektir.
Misafirlerimiz bagajlarını teslim ederken ve teslim alırken sosyal mesafe kurallarına uyulacak, kaptanlarımız misafirlerimiz ile temasta bulunmayacaktır.
Turlarımıza katılacak misafirlerimizden, Hes Kodu istenecektir.

Turlarımızda Kullanılacak Ekipmanlar

Aracımız hareket etmeden önce, tüm misafirlerimizin dijital ateş ölçer ile ateşleri ölçülecek, şüpheli bir durum olmaması halinde araçlara kabul edileceklerdir.
Araçlarımızda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dezenfektan, maske ve eldiven bulundurulacaktır.
Araçlarımızda ki mikrofonlar koruyucu kılıf ile kullanılacaktır.
Turlarımızda görevli, kaptanlarımız ve rehberlerimiz için koruyucu maske, dezenfektan, ve eldiven verilecektir.