“Bosna Hersek Turları”

  • Tur Adı: Bosna Hersek Turları
    Ülke: Bosna Hersek
    Ulaşım: Türk Havayolları, Anadolu Jet Havayolları, Pegasus Havayolları ya da Lüks otobüsler ile…
    Tur Süresi: Aşağıda belirtilen gecelemelere göre tur seçimi yapabilirsiniz.

  • Çıkış şehrine göre tur hareket saatleri değişmektedir. Katılacağınız turun hareket saatleri programlarda yer almaktadır. Lütfen katılacağınız programın kalkış saatlerini dikkate alınız.

  • Otel bilgileri katılacağınız tarihe ve tura göre değişiklik göstermektedir. Lütfen katılmayı düşündüğünüz programlarda belirtilen otel detaylarını dikkate alınız.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vize uygulamasından muaftır.

Aşağıdaki linklerden size uygun olan tarihi seçerek tur programı ve tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Aralık 2021 Hareket Tarihleri:

31 Aralık 2021

Sembolü Altın Zambak olan Bosna Hersek’e hafif kalbe benzeyen şekli nedeniyle “Kalp Şeklinde Ülke” (Heart Shape Land) adı verilmektedir. Bosna adını Hint-Avrupa dilinde Su anlamına gelen Bosana’dan ve eski dilde iyi insanlar bölgesi anlamına gelen “Horion Bosna”dan almaktadır.

Balkanlar’da yer alan ülke 51.197 km² yüz ölçümüne sahiptir. Kuzey, batı ve güneyden Hırvatistan; doğudan Sırbistan, yine güneyden Karadağ ile çevrili olup Adriyatik Denizi’ne Neum şehrinin olduğu yerde yalnızca 20 km’lik limansız bir kıyısı bulunmaktadır. Ülkenin coğrafyası merkez ve güneyde dağlık, kuzeybatıda tepelik, kuzeydoğuda düzlük bir karakter sergiler. Başkent ve en büyük şehir olan Saraybosna, birçok yüksek dağla çevrelenmiştir. Ülkenin çoğunluğunu kaplayan Bosna bölgesinde karasal iklim görülür, bu bölgede yazları sıcak, kışları kar yağışlı ve soğuktur. Ülkenin güney kıyılarındaki daha küçük Hersek bölgesinde ise tipik Akdeniz iklimi görülür. Bosna-Hersek doğal kaynaklar açısından da zengin bir görünüm arz eder.

Saraybosna’nın çeşitli yerlerinde, yerde kırmızı gül şekli verilmiş boyalar görebilirsiniz. Bu güller, savaş zamanı ölüme neden olan havan toplarının o noktada akıttığı kanı temsil etmesi amacıyla yapılmış.

Bosna Hersek’te yemek kültürü oldukça zengindir. Osmanlı kültürü ile benzerlik gösterir. Bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde dünyaya adını duyurmuş Boşnak Böreğini esas yerinde yemenizi tavsiye ederiz. Ispanaklı, Peynirli ve Kıymalı çeşitlerinin hepsi çok lezzetlidir. Genel olarak damak tadı Türk mutfağı ile uyuşmaktadır. O yüzden bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde yemekle ilgili bir sorun yaşamazsınız.

 

 

 

Covid-19 Prosedür Bilgilendirmesi:

*Sözkonusu önlem genelgesi, mevcut şartlarda ilan edilen kurallar çerçevesine uygun olarak hazırlanmıştır. İlgili metin, ileri tarihte Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecek güncel normalleşme bildirileri esasıyla, güncel veya iyileştirilmiş kurallara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir

Dezenfekte Uygulamalarımız

Misafirlerimizin araçlarımıza binişlerinden önce, araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilecek ve turumuz için hazırlanacaktır.
Turlarımızın bitişi ile garaja çekilen tüm araçlarımız, özel ekipler tarafından dezenfekte edilecek ve bir sonra ki turumuz için hazırlanarak kilitli tutulacaktır.
Araçlarımızda ki halılar ve paspasların temizlikleri yapılarak dezenfekte edilmiştir.
Araçlarımızın kapı girişlerine dezenfektan yerleştirilmiştir olup, misafirlerimizin araçlarımıza binişleri esnasında dezenfektan kullanımları kontrol edilecektir.
Kaptanlarımız, turlarımızın hareketinden önce ve turlarımız esnasında mümkün oldukça dezenfektasyon kullanmaları, araç içi hijyen ve temizlik kurallarına uyulmaları hakkında düzenli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Sosyal Mesafe Kuralları İle Seyahat

Turlarımız esnasında, tüm misafirlerimizin maske kullanımları kontrol edilecektir.
Oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları gereği iki kişilik koltuklar da tek kişi seyahat edecektir.
Turlarımızda ki araçlarımız, koltuk kapasitelerinin %50 doluluk oranında hareket edecektir.
Misafirlerimiz bagajlarını teslim ederken ve teslim alırken sosyal mesafe kurallarına uyulacak, kaptanlarımız misafirlerimiz ile temasta bulunmayacaktır.
Turlarımıza katılacak misafirlerimizden, Hes Kodu istenecektir.

Turlarımızda Kullanılacak Ekipmanlar

Aracımız hareket etmeden önce, tüm misafirlerimizin dijital ateş ölçer ile ateşleri ölçülecek, şüpheli bir durum olmaması halinde araçlara kabul edileceklerdir.
Araçlarımızda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dezenfektan, maske ve eldiven bulundurulacaktır.
Araçlarımızda ki mikrofonlar koruyucu kılıf ile kullanılacaktır.
Turlarımızda görevli, kaptanlarımız ve rehberlerimiz için koruyucu maske, dezenfektan, ve eldiven verilecektir.