“Fransa Turları”

  • Tur Adı: Fransa Turları
    Ülke: Fransa
    Ulaşım: Pegasus, AirFrance ve Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile…
    Tur Süresi: Tur süreleri katılım planlanan turlara göre değişkenlik göstermektedir.

  • Tur hareket bilgileri katılım planlanan turun içeriği ve tarihlerine göre değişiklik göstermektedir.

  • Konaklama bilgileri katılım planlanan turun içeriği ve tarihlerine göre değişiklik göstermektedir.

  • Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vize uygulamasından muaftır.

Aşağıdaki linklerden size uygun olan tarihi seçerek tur programı ve tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Alsace Noel Pazarları Turu Hareket Tarihleri:

11 Aralık 2021

 

Dünya’nın ülkesi ve Dünya’nın başkentlerinden biri olarak tanımlayabiliriz Fransa ve Paris’i nedeni ise, “Dünya’nın en çok” ile başlayan cümleyi bu gezi yazımızda çokça kullanacak olmamızdan kaynaklanıyor. O halde başlayalım..

Dünya’nın en çok ziyaretçi ağırlayan ülkelerinden biri olan Fransa’dır ve bu misafirperver ülkenin Dünya’nın en romantik şehirlerinden biri olan Paris, Fransa’nın başkentidir.

Ülkenin ‘Aşıklar Şehri’ olarak da anılan başkenti Paris, Alp Dağları’ndaki kayak merkezleri, Akdeniz kıyısı boyunca uzanan muhteşem koy ve kumsallar, Orta Çağ izlerini taşıyan katedraller ve şatolarıyla Fransa keşfe doyum olmaz bir varış yeri. Zengin tarihi ve kültürel geçmişinin yanı sıra zengin yemek kültürü ile ünlü bir marka olan Fransa, şarap, ekmek ve peynir çeşitleriyle de dünyaca tanınıyor.

Dünya modasının kalbinin attığı Fransa, birçok stilist ve markanın da çıkış noktası. Hem Orta Avrupa hem de klasik bir Akdeniz ülkesi özelliğini gösteren Fransa’da coğrafi çeşitlilik hoşgörü ikliminin temelini oluşturuyor. Siyasi ve kültürel geçmişi ile tüm dünyaya yön veren Fransa, müze, sergi salonları ve tarihi yapılarıyla köklü geçmişini yansıtıyor.

Belki de Dünya’nın en güzel nehirlerinden biri olan Seine Nehrine ev sahipliği yapan ülke, yine Dünya’nın en önemli kayak merkezlerinden biri olan Mont Blanc ile de kış turizminin önemli noktalarından biri olma özelliğini uzun yıllardır korumaktadır.

Fransa, dünyada gastronomi kültürü ile öne çıkan en önemli ülkelerden biri. Dünyaca ünlü Fransız yemekleri, birçok ülkenin mutfağını etkilemiş. Fransız mutfağının belli başlı yemekleri başlangıçlar, çorbalar, balık ya da et yemekleri, peynir ve şarap şeklinde sınıflandırılıyor.

Ülkede kafe ve restoranda yemek yeme kültürü gündelik hayatın bir parçası olarak görülüyor. Çay ve kahve eşliğinde kruvasanla güne başlayan Fransızlar, beş çayında çayın yanında kek ya da turta tüketiyor. Akşam yemekleri ise saat 8’den sonra yeniliyor. Öğle ve akşam yemekleri öncelikle salata ile başlıyor, önce salata tüketiliyor ardından ana yemek..

Dünyanın en romantik şehri olan Aşıklar Şehri Paris, Noel Pazarlarına ev sahipliği yapan Alsace, kış turizminin önemli bir yapı taşı olan Mont Blanc, ticaretin ve sanayinin kalbinin attığı Marsilya, şarapları ile ünlü Bordeaux, parfüm yapımında Dünya’da önemli bir yere sahip Nice, Dünya sosyetesinin kalbinin attığı limanları ile Nice, Monaco, Monte Carlo gibi sahil şeritleri ülkenin önemli ve görülmeye değer şehirleridir.

 

Covid-19 Prosedür Bilgilendirmesi:

*Sözkonusu önlem genelgesi, mevcut şartlarda ilan edilen kurallar çerçevesine uygun olarak hazırlanmıştır. İlgili metin, ileri tarihte Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecek güncel normalleşme bildirileri esasıyla, güncel veya iyileştirilmiş kurallara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir

Dezenfekte Uygulamalarımız

Misafirlerimizin araçlarımıza binişlerinden önce, araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilecek ve turumuz için hazırlanacaktır.
Turlarımızın bitişi ile garaja çekilen tüm araçlarımız, özel ekipler tarafından dezenfekte edilecek ve bir sonra ki turumuz için hazırlanarak kilitli tutulacaktır.
Araçlarımızda ki halılar ve paspasların temizlikleri yapılarak dezenfekte edilmiştir.
Araçlarımızın kapı girişlerine dezenfektan yerleştirilmiştir olup, misafirlerimizin araçlarımıza binişleri esnasında dezenfektan kullanımları kontrol edilecektir.
Kaptanlarımız, turlarımızın hareketinden önce ve turlarımız esnasında mümkün oldukça dezenfektasyon kullanmaları, araç içi hijyen ve temizlik kurallarına uyulmaları hakkında düzenli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Sosyal Mesafe Kuralları İle Seyahat

Turlarımız esnasında, tüm misafirlerimizin maske kullanımları kontrol edilecektir.
Oturma düzeni, sosyal mesafe kuralları gereği iki kişilik koltuklar da tek kişi seyahat edecektir.
Turlarımızda ki araçlarımız, koltuk kapasitelerinin %50 doluluk oranında hareket edecektir.
Misafirlerimiz bagajlarını teslim ederken ve teslim alırken sosyal mesafe kurallarına uyulacak, kaptanlarımız misafirlerimiz ile temasta bulunmayacaktır.
Turlarımıza katılacak misafirlerimizden, Hes Kodu istenecektir.

Turlarımızda Kullanılacak Ekipmanlar

Aracımız hareket etmeden önce, tüm misafirlerimizin dijital ateş ölçer ile ateşleri ölçülecek, şüpheli bir durum olmaması halinde araçlara kabul edileceklerdir.
Araçlarımızda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dezenfektan, maske ve eldiven bulundurulacaktır.
Araçlarımızda ki mikrofonlar koruyucu kılıf ile kullanılacaktır.
Turlarımızda görevli, kaptanlarımız ve rehberlerimiz için koruyucu maske, dezenfektan, ve eldiven verilecektir.