Ülke: Türkiye
Ücret: 569.-TL'den başlayan fiyatlarla

“İzmir Çıkışlı Kapadokya”
5*  Otelde 1 gece Yarım Pansiyon konaklama..
 • Tur Adı: İzmir Çıkışlı Kapadokya
  Ülke: Türkiye
  Ulaşım: Lüks otobüsler ile..
  Tur Kodu: SY2801CAP1-35BUS
  Tur Süresi: 2 gece / 2 gün (1 gece otel konaklamalı)

 • 4 Şubat 2022 Hareket 2 ya da 3 Kişilik Oda Tek Kişilik Oda Çocuk 03-6,99  Çocuk 7-11,99
  5***** Dinler Hotel  (YP)          569.-TL        728.-TL 419.-TL 569.-TL

  00-2,99 yaş bebek ücretsiz olup, ulaşım sırasında koltuk verilmemektedir.
  YP: Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği) 
  Çocuk İndirimleri 2 yetişkin yanında konaklama ile uygulanır, aksi durumlarda yetişkin ödemesi alınır.

 • Tarih Kalkış Noktası Kalkış Saati
  28 Ocak 2022 Karşıyaka Girne Yunuslar 21:15
  28 Ocak 2022 Alsancak Lozan Meydanı  (Atatürk Lisesi Önü) 21:30
  28 Ocak 2022 Üçkuyular (Shell Benzin İstasyonu Önü) 21:30
  Uçuş saatinden en az 3 saat önce belirtilen havaalanı buluşma noktasında olmanız önemle rica olunur. 
 • 5***** Dinler Hotels

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Banka/Kart Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Garanti Bonus 0 %2,37 %3,36 %4,74 %6,32 %9,28 %12,64
  Diğer Bankalar 0 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

 

Tur Programı

1.Gün   28 Ocak 2022   Gece yolculuğu

Siz değerli misafirlerimizle; 21.15’de Karşıyaka Girne Yunuslar, 21.30’da Alsancak  Lozan Meydanı (Atatürk Lisesi önü) ve 21.50’de Üçkuyular (Shell Benzin istasyonu önü) buluşarak, Uşak, Afyon, Konya, Aksaray güzergâhından Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

2.Gün   29 Ocak 2022  Aksaray / Ihlara Vadisi / Narlı Göl / Yeraltı Şehri / Nevşehir / Paşabağ / Dervent Vadisi /Ürgüp /Şarap Mahzenleri

Sabah saatlerinde kahvaltı molamızı vereceğimiz Aksaray’a ulaşıyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyor ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını ardından, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri rehberimiz eşliğinde gezip anlatımları dinledikten sonra bir sonraki durağımız olan Çardak Köyü üzerinden Göreme’ye hareket ediyoruz. Göreme bölgesine varışımızı takiben öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ gezimizi gerçekleştiriyoruz. Paşabağ da verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisinin fotoğraflarını çekerek, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp’e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)
* Sabah Kahvaltısı: Serbest Alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Açık Büfe veya Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
* Güzergâh: İzmir-Aksaray/767 km, Aksaray-Göreme 90 km
* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00-19.00

3.Gün   30 Ocak 2022   Balon Turu / Güvercinlik Vadisi / Uçhisar Kalesi / Çömlek Atölyesi / Göreme Açık Hava Müzesi / Avanos / Onyx Taş Atölyesi / Hacı Bektaş- ı Veli / Elmadağ / İzmir

Balon Turuna katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşarak balon kalkış noktasına transferlerini gerçekleştiriyoruz (Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi olacak. Fotoğraf molamızın ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Kayalık Göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli’nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Aksaray- Konya üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi Bir Başka Seyahat Yaşam Organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.
* Sabah Kahvaltısı: Otel’de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
* Öğle Yemeği: Uranüs Restaurant Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergâh: Kapadokya Bölge İçi/35 KM, Avanos–Hacıbektaş/50 KM,               
* Hacıbektaş–Aksaray/110 KM, Aksaray–İzmir/685 KM
* Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
* İzmir’e Varış Saati: 23.30-01.00 (Yaklaşık) Varış saati Yol ve Hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

 

 

Ücretlere dahil olan hizmetler:

* 1 gece 5***** Ürgüp Dinler Hotel’de yarım pansiyon konseptinde konaklama
* Lüks otobüsler ile programda belirtilen güzergah dahilinde yolculuk
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri
* Araç içi ikramlar
* Seyahat sağlık sigortası
* TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
* Kişisel harcamalar
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm yemeklerde alınacak alkollü/alkolsüz içecekler
* Müze – Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
* İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
* Dönüş günü alınacak akşam yemeği
* Otellerde yapılacak ekstra harcamalar
* Programlarda belirtilmemiş tüm hizmetler ve düzenlenecek olan geziler
* Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlı)

 

 

BİLGİLENDİRME:

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
-Turlarımızda, hava, yol veya  ön görülemeyen durumlarda rehberimiz programda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 1 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
-Turumuzda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
– Mücbir sebeplerden (hava, yolun kar sebebiyle veya farklı sebeplerden kapanması, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya pandemi sebebiyle alınan yasal kararlardan, tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Seyahat Yaşam sorumlu değildir.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel servis sağlayıcılar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Seyahat Yaşam tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ve/veya otobüs buluşma noktalarında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa/otobüse binmeyen kişilerin uçuşu/yolculuğu gerçekleştirememelerinden Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Uçağı/otobüsü kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak ve/veya otobüs biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Seyahat Yaşam, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat Yaşam, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.