Ülke: Kiev / Ukrayna
Ücret: 349.-Euro'dan başlayan fiyatlarla

“Kiev Turu”

 • Tur Adı: Kiev Turu
  Ülke: Ukrayna
  Ulaşım: Ukrayna Hava Yolları tarifeli seferi ile
  Tur Kodu: MX141021KIV3-34PS
  Tur Süresi: 3 gece / 4 gün

 • Otel İki / üç kişilik oda Tek kişilik oda 00-02 yaş 02-12 yaş
  3* Reikartz Borisfen Park vb. (Yarı Merkezi) 349,00 € 399,00 € 100,00 € 349,00 €
  4* Mercure Cosmopolite Hotel vb. ( Yarı Merkezi) 399,00 € 479,00 € 100,00 € 399,00 €

  * KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

 • Havayolu Nereden Nereye Kalkış Saati Varış Saati
  Ukrayna Havayolları İstanbul Kiev 14:25 16:25
  Ukrayna Havayolları Kiev İstanbul 10:45 12:50
 • 3* Reikartz Borisfen Park vb. (Yarı Merkezi)
  4* Mercure Cosmopolite Hotel vb. ( Yarı Merkezi)

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır.

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Taksit Sayısı Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Komisyon Oranı  %2.49 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

Tur Programı:

1.Gün   14.10.2021   İstanbul > Kiev
İstanbul Havalimanında Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Ukrayna Havayollarının PS 712 tarifeli seferi ile saat 14:25’de uçuş, yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:25’de Kiev’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Kiev şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turu esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinde yer alan ve 1867 yılında kurulan 200 yıllık merkez opera ve bale binası, İstanbul’da ki Ayasofya cami örnek alınarak 11 yy.’ da inşa edilen Aziz Sofya Katedrali, Konstantinopolis’in ana girişinin kopyası niteliğinde bulunan Altın Kapı kentte farklı mimari tarzların etkisiyle yapılmış yapılar görülecek yerler arasındandır. Dostluk heykelinin bulunduğu Dostluk tepesinden şehir en güzel manzarasını izleme imkanı.  Arnavut kaldırımı sokaklarıyla ünlü kentin en eski ve görkemli yerlerinden olan Andriyivsky yokuşunda sanat galerileri, hediyelik alışveriş dükkânları, cafe ve restoranların olduğu bu cadde üzerinde gezimizi tamamladıktan sonra Kiev’in ana caddesi olan Khreshchatyk Caddesine geliyoruz. Burada Ukrayna tarihine damgasını vuran birçok protesto gösterisinin gerçekleştirildiği meydanın ortasında Baş melek Mikail’in tasvir edildiği bir heykel ve kentin kurucularına adanmış anıtı görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.

2.Gün   15.10.2021   Kiev
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan 2.Dünya Savaşı Müzesi &  Pecherska – Lavra Manastırı & Mikro Minyatür turuna katılabilirler. (50.-Euro) Bu turumuzda ilk olarak Pecherska  Lavra manastırına gidiyoruz. 900 yıllık bir geçmişe sahip ve Dinyeper’in tepelerine yerleşmiş olan alan içerisinde irili ufaklı birçok kilise ve mimari yapı bulunmaktadır. Manastırın içinde ki mağaralar ve burada ki mezarlıklar, ibadet yerleri görülmeye değerdir. Pecherska Lavra 18 kilisenin merkezi olup, kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı,  6 tanesi yerin altında ki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanıyormuş. 1996 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan bu kompleks aynı zamanda Ukrayna’nın 7 harikasından biri olarak seçilmiştir. Daha sonra Pecherska Lavra Manastırının içinde yer alan Mikro Minyatür Müzesini ziyaret edeceğiz. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası Nikolay Syadristy tarafından özel bir teknoloji ile yaptığı el ürünleri eserleri yalnızca mikroskop ve mercek yardımı ile görülmektedir. Toplu iğnenin başında ki satranç takımı, saç teli içinde gül, dünyanın en küçük saati, iğne deliğinde ki piramitler ve kervan, dünyanın en küçük kilidi ve anahtarı, dünyanın en küçük kemanı gibi pek çok eser sergilenmekte ve hayranlık bırakmaktadır. Bu müzedeki birçok eser dünya Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Son olarak ise 2. Dünya savaşı anısına yapılmış olan müzeye gidiyoruz. Açık kısım ve kapalım kısım olmak üzere 2 bölüme ayrılmış bu müzede açık kısımda 2. Dünya savaşında kullanılan silah envanteri, ölümsüz ateş ve kentin en önemli simgesi olan 102 m yüksekliğinde ki vatan ana heykeli ile zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise iki katlı müze kısmıdır. 2. Dünya savaşında ait belgeler ile kullanılan araçlar sergilenmektedir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri

3.Gün   16.10.2021   Kiev
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pirigovo Açık Hava Müzesi turuna katılabilirler.(50.-Euro) Kiev Şehir merkezinin güneyinde yer alan ve “Pyrohiv” olarak adlandırılan 350 yıllık bir köy yerleşimini ziyaret edeceğimiz bu turumuzda; yerli halkın köy yaşantısına tanık olacağız. Ahşaptan yapılmış 300 adet binada 70.000 parça eserden oluşan köy görünümlü açık hava müzesinde yöresel evler, folklorik kıyafetler, eşyalar, yerel tarım aletleri, yerel müzik aletleri, yel değirmenleri ve çiftlikler yer alıyor. Açık hava müzesi olmasına rağmen bazı evlerde günlük yaşam devam etmektedir. Köyün bir sokağı da gastronomi merkezi haline getirilmiştir. Yöresel yemeklerin tadına da bakma imkanımız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri

4.Gün   17.10.2021   Kiev > İstanbul
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Ukrayna Havayollarının PS 711 tarifeli seferi ile saat 10:45’de İstanbul’a hareket. Saat 12:50’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücretlere dahil olan hizmetler:
Ukrayna Havayolları ile ISTANBUL- KIEV-ISTANBUL ekonomik sınıf uçak bileti
Havalimanı Vergileri
Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Şehir Vergileri
Alan- Otel –Alan Transferi
Kiev Şehir Turu
Bölge Karşılamalı Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
Covid-19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (Zorunlu) (10 Euro) (Ukrayna Hükümeti Covid-19 salgını sebebiyle ülkeye giriş esnasında Covid-19 kapsayan seyahat sağlık sigortasını zorunlu kılmıştır.)
Öğle ve Akşam Yemekleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
Ekstra Turlar
Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları
Müze ve Ören Girişleri
Şoför ve Rehber Bahşişleri

 

VİZE BİLGİSİ

 • Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeni çipli kimlik ile ülkeye pasaportsuz olarak da girişi yapabilirsiniz. Ancak min.6 ay geçerli pasaport’a sahip iseniz ülkeye pasaport ile girmenizi öneririz.
 • Ukrayna’ya seyahat edecek  reşit olmayan yolcularımızın Ukrayna’ya yeni kimlikle seyahat edebilmesi için kimliğin resimli olma koşulu bulunmaktadır. Resimli kimlik bulunmayan katılımcılar pasaport ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Turlarımız minimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

                

UKRAYNA’YA GİRİŞ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)

Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Gidiş –Dönüş Uçak Bileti
 • Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay  yazısı
 • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi ( Hesaplama : Kalış Süresine ilaveten +5  gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.)  (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı kabul edilmemektedir.
 • Covid-19 pandemi sebebiyle T.C. vatandaşlarının Ukrayna’ya girişte Covid-19 kapsayan, Ukrayna’da geçerli  İngilizce veya Rusça veya Ukraynaca seyahat sağlık sigortası yaptırması ve bunu ülkeye girişte ibraz etmesi gerekmektedir.

Bu belgelerin eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi ihtimali mevcuttur . 

Bu konuyla ilgili oluşabilecek  olumsuz bir durumda acentemiz sorumlu değildir.

Ukrayna ziyaret edecek misafirlerimize,  yukarıda ki hususlara  ait bilgilerin verilmesini  ve bu konu da gereken özenin  gösterilmesi rica olunur.

UKRAYNA  //  COVİD-19 KURALLARI

***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir.

 • Ukrayna’ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir.

***       Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya  Sinovac) PCR/antijen testinden muaftır.

 • Türkiye’ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR – negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

 • Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir.
 • Ukrayna’ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19’u kapsayan ve Ukrayna’da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. ( İkinci bir açıklamaya kadar)
 • Ukrayna’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.