Ülke: Finlandiya
Ücret: 899.-Euro'dan başlayan fiyatlarla

“Türk Havayolları ile Kuzey Işıkları altında Lapland”
4*  Otelde 3 gece Kahvaltı dahil konaklama..
 • Tur Adı: Kuzey Işıkları altında Lapland
  Ülke: Finlandiya
  Ulaşım: Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile
  Tur Kodu: FX0302LAP3-34TK
  Tur Süresi: 3 gece / 4 gün

 • 3 Şubat 2022 Hareket 2 ya da 3 Kişilik Oda Tek Kişilik Oda Çocuk 00-1,99  Çocuk 2-11
  4* Hotel Scandic  vb.  (Merkezi / OK)        899.-Euro        1254.-Euro xxx.-Euro 749.-Euro

  OK: Oda Kahvaltı Konaklama
  Çocuk İndirimleri 2 yetişkin yanında konaklama ile uygulanır, aksi durumlarda yetişkin ödemesi alınır.

 • Tarih Kalkış Varış Uçuş Saati Varış Saati Uçuş No
  3 Şubat 2022 İstanbul Yeni Rovaniemi 08:40 12:10 TK1749
  6 Şubat 2022 Rovaniemi İstanbul Yeni 13:20 18:25 TK1750
  Uçuş saatinden en az 3 saat önce belirtilen havaalanı buluşma noktasında olmanız önemle rica olunur. 
 • 4* Hotel Scandic vb.

 • Schengen vize alınması gereklidir. Yeşil Pasaport sahipleri vize uygulamasından muaftır.

 • Advantage, Axess, Bankkartcombo, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf, World

  Taksit Sayısı Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit 12 Taksit
  Komisyon Oranı  %2.49 %4.59 %5.69 %6.79 %8.89 %11.59 %13.59

 

Tur Programı

1.Gün   3 Şubat 2022   İstanbul > Rovaniemi
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Rovaniemi uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve Rovaniemi şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Noel Baba’nın köyü olarak bilinen Santa Claus’ köyünü ziyaret ediyoruz. Noel baba ile tanışıp, fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebileceğimiz turumuz esnasında bölgeye özgü hediyelik eşyalardan da alma imkânı bulacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  ‘’Kuzey Işıkları Avı ve Ateşte Sosis, Sıcak İçecek (4 Saat)’’ turumuza katılabilirler. (55.-Euro) Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün   4 Şubat 2022   Rovaniemi
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ren Geyiği (30 Dk) ve Husky Safari (30 Dk)’’  turumuza katılabilirler. (260.-Euro) Otelimizden hareketle rengeyiği çiftliğine geçiyoruz. Özel termal kıyafetlerimizi giydikten sonra, Ren geyiklerine bağlı kızaklara yarım saat süren bir tur yapıyoruz ve sürüş sertifikalarımızı alıyoruz. Kahve molasının ardından Husky çiftliğine geçiyoruz. Husky köpeklerine bağlı kızakları nasıl yönlendireceğimize dair alacağımız eğitimin ardından, yapacağımız keyifli gezinti için takım kızağımıza geçiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Ranua Hayvanat Bahçesi’’ turumuza katılabilirler. (90.-Euro) Finlandiya’nın en güzel turistik bölgesi olan Lapland’ın, ormanlık alanlar içinde kurulmuş olan Vahşi yaşam parkı Ranua hayvanat bahçesinde, Finlandiya’da yaşayan tek kutup ayısının yanı sıra, bölgede yaşayan yaban geyikleri, vaşaklar, yaban domuzları, tilkiler ve 200’den fazla daha birçok yırtıcı hayvanı görme şansına erişeceğiz. Bu yaban hayat parkında gezerken birbirinden özel anları fotoğraflama fırsatı bulacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  ‘’Kuzey Işıkları Avı 4 Saat’’  (1 Sıcak içecek dahil – 35.-Euro) turumuza katılabilirler. Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün   5 Şubat 2022   Rovaniemi
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Buzda Yüzme’’ turumuza katılabilirler. (120.-Euro) Böyle bir deneyimi ömrümüzde belki bir daha yaşama şansı yakalayamayacağımız bu turumuzda, buz tutmuş bir gölün üzerinde açılan kocaman bir delikte özel termal kıyafetler giyerek yüzmenin keyfine varacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Ice Restaurantta Akşam yemeği & Arctic Snow Hotel Gezisi & Kuzey Işıkları Avı 3 Saat’’ turumuza katılabilirler. (170.-Euro) Dünyaca ünlü olan, kuzey kutup kültürünü en güzel şekilde anlayıp, yaşamımıza olanak sağlayacak olan, her bir odasının elle inşa edildiği ve içinde çeşitli sanatsal faaliyetlerin yer aldığı Ice Otel’i gezip, fotoğraflama imkânı bulacağız. Ardından Ice Restaurantta akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında Kuzey Işıkları Avı turumuzu gerçekleştireceğiz. Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. (Gezimiz sırasında Kuzey Işıkları çıktığında size haber verilecektir). Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün   6 Şubat 2022   Rovaniemi > İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ile Rovaniemi Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Kar Motoru Safarisi (1 Saat)’’  turumuza katılabilirler. (90.-Euro) Özel termal kıyafetlerimizi giydikten sonra, kar motorlarımızla yaklaşık 2 saat süren safarimizi yapıyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:
‘’Kuzey Işıkları Avı 4 Saat’’ (35.-Euro) (1 Sıcak içecek dahil),
‘’Öğle Yemekli Ren Geyiği (30 Dk) ve Husky Safari (30 Dk)’’ (260.- Euro),
‘’Ranua Hayvanat Bahçesi’’ (90.-Euro),
‘’Kar Motoru Safarisi (1 Saat)’’ (90.-Euro)
Yukarıda belirtilen tüm turlar satın alındığı takdirde 475.-Euro olan toplam ekstra tur ücreti 425.-Euro olarak tahsil edilecektir.

 

Ücretlere dahil olan hizmetler:

* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Rovaniemi (RVN) gidiş, Rovaniemi (RVN)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* 4* Merkezi otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama
* Alan-otel-alan transferleri
* Santa Claus (Noel Baba) köyü turu,
* Özel otobüslerimiz ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
* Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
* Otel vergileri
* Turist şehir vergileri
* TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücretlere dahil olmayan hizmetler:
* İç hat bağlantı bileti
* Vize ücreti, servis bedeli
* Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
* PCR Testi
* Öğle ve akşam yemekleri
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli
* Müze ve ören yerleri girişleri,
* Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

 

 

BİLGİLENDİRME:

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat Yaşam tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Seyahat Yaşam tarafından bilgi verilecektir
– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
– Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Seyahat Yaşam sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel servis sağlayıcılar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Seyahat Yaşam tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ve/veya otobüs buluşma noktalarında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Seyahat Yaşam sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Seyahat Yaşam, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat Yaşam, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.