“Ukrayna Turları”

 • Tur Adı: Ukrayna Turları
  Ülke: Ukrayna
  Ulaşım: Pegasus Hava Yolları ve/veya Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile…
  Tur Süresi: Aşağıda belirtilen gecelemelere göre tur seçimi yapabilirsiniz.

 • Çıkış şehrine göre tur hareket saatleri değişmektedir. Katılacağınız turun hareket saatleri programlarda yer almaktadır. Lütfen katılacağınız programın kalkış saatlerini dikkate alınız.

 • Otel bilgileri katılacağınız tarihe ve tura göre değişiklik göstermektedir. Lütfen katılmayı düşündüğünüz programlarda belirtilen otel detaylarını dikkate alınız.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize uygulamasından muaftır. Yeni tip çipli kimlik kartı ile Ukrayna’ya giriş yapılabilmektedir.

Aşağıdaki linklerden size uygun olan tarihi seçerek tur programı ve tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Lviv Turu hareket tarihleri:

25 Aralık 2021

Kiev Turu hareket tarihleri:

30 Aralık 2021

Ukrayna, ülkemizde çok bilinen, ama az tanınan bir ülkedir. Avrupa kıtasında Rusya’dan sonra en geniş topraklara sahip olan tarım ve endüstri ülkesi Ukrayna, Karadeniz’in kuzey kıyısında yer almaktadır. Bu sebeple Türkiye ile Ukrayna arasında her geçen gün daha güçlü işbirliği ve ekonomik bağlar kurulmaktadır. 24 Ağustos 1991’de SSCB’den ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

Ülkemizde çok bilenen ama az tanınan Ukrayna birçok farklı özelliği ve öncülüğü ile turistleri kendine hayran bırakan bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.

Birkaç örnek ile anlatacak olursak, evlilik yüzüğünü sol el yerine sağ el yüzük parmağına takan, ilk gaz lambasının Lviv’de icat edildiği, 1500 ün üzerindeki sayısı ile dünya üzerinde nüfusa göre en çok cafe’nin Lviv’de bulunduğu, ilk anayasanın 1710’da Hetman Pylyp Orlyk tarafından yazıldığı, 1960’ta dünyanın en derin metro inşaatının yapıldığı bir ülke Ukrayna.

1814 doğumlu ünlü hümanist şair ve ressam Taras Gregorevic Şevçenko’nun geride bıraktığı eserleri ile modern Ukrayna dili ve edebiyatının temeli olarak gösterilir. Şevçenko Rusça eserler de vermiş ve başyapıt olarak nitelendirilebilen resimler yapmıştır.

Ukrayna’nın her köşesi benzersizdir ve her bölge kendine özgü çok sayıda turistik alana sahiptir. Ülkenin batısı pitoresk tarzı ile dikkat çeker, kuzeyi ile doğusu endüstriyel ve anıtsal yapıları ile bilinir, güneyi ise her zaman büyüleyici ve misafirperverdir. Kapsamlı bir Ukrayna turu planı yapmak için bizden her zaman yardım alabilirsiniz.

Kiev, Odessa arasında Dinyeper nehri üzerinde nehir tekneleri ile yapacağınız muhteşem gezide bir çok Ukrayna şehrini tanıma imkanına sahip olabilir ya da bu şehirlere gerçekleştirdiğimiz turlara katılarak bir birinden faklı özelliklere sahip olan bu şehirleri gezebilirsiniz.

 

UKRAYNA’YA GİRİŞ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)

Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Gidiş –Dönüş Uçak Bileti
 • Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay  yazısı
 • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi ( Hesaplama : Kalış Süresine ilaveten +5  gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.)  (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı kabul edilmemektedir.
 • Covid-19 pandemi sebebiyle T.C. vatandaşlarının Ukrayna’ya girişte Covid-19 kapsayan, Ukrayna’da geçerli  İngilizce veya Rusça veya Ukraynaca seyahat sağlık sigortası yaptırması ve bunu ülkeye girişte ibraz etmesi gerekmektedir.

Bu belgelerin eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi ihtimali mevcuttur . 

Bu konuyla ilgili oluşabilecek  olumsuz bir durumda acentemiz sorumlu değildir.

Ukrayna ziyaret edecek misafirlerimize,  yukarıda ki hususlara  ait bilgilerin verilmesini  ve bu konu da gereken özenin  gösterilmesi rica olunur.

UKRAYNA  //  COVİD-19 KURALLARI

***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir.

 • Ukrayna’ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir.

***       Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya  Sinovac) PCR/antijen testinden muaftır.

 • Türkiye’ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR – negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

 • Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir.
 • Ukrayna’ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19’u kapsayan ve Ukrayna’da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. ( İkinci bir açıklamaya kadar)
 • Ukrayna’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.